reklama

Kto je to politik a aká je jeho stratégia?

V dnešnej dobe sa veľa nadáva na politikov a často sa stretávame s vtipmi, ktoré ich v podstate osočujú a zosmiešňujú. Politik je človek, ktorý nesie obrovskú zodpovednosť, pretože na jeho rozhodnutiach visia osudy miliónov. Do mysle politika nahliadneme cez výroky viacerých slávných i neslávných politikov 19. a 20. stóročia. Nahliadneme do karát rozhodovania o osude miliónov v kruhu mocných. Istú dobu som zbieral tieto výroky aby som si vytvoril obraz o politike a jej pozadí.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Medzi mojích najpozorovanejších politikov patrí Adolf Hitler. Bol to diktátor a hlavne diktátori pre mna znamenajú ľudí s vyšším bremenom zodpovednosti aké nesú politici demokratických vlád. K Hitlerovy nepochybne patrí Jozif Stalin, ktorého myslenie ohromí mnohých z vás ale zato vám odhalí holú realitu o uvažovaní mocnárov. Do tretice spomeniem aj Mao Zedonga a máme tu trojicu najväčších masových vrahov 20. stóročia. Samozrejme neskončím len u masových vrahov, spomeniem aj ďalších zloduchov akými boli Vladimir Lenin a Napoleon Bonaparte. Aby som vo vás nevytvoril domnienku, že politika bude vždy znamenať len zlo, spomeniem aj dobrákov, ktorý bojovali proti tyranii a bezpráviu. Spomeniem Abrahama Lincolna a jednu z najvýznamnejších osobností slovenskej histórie, Ľudovíta Štúra.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Adolf Hitler

O tomto politikovy rád hovorím, pretože to bol majster propagandy. Dokázal presvedčiť velké masy ľudí k totálnemu šialenstvu. O tom svoje hovoria aj jeho výroky:

    • Politická propaganda aby bola úspešná, musí byť populárna a musí sa vniesť do povedomia tých najmenej inteligentných členov spoločnosti, ku ktorej je propaganda namierená

      Čo tým chcel Hitler povedať? Je to jednoduché! Každej propagande ako prvý podliehajú ľudia s nízkym intelektom. Intelektuály a mysliaci ľudia predstavujú pre politika obmedzenie jeho moci a dokonca aj ohrozenie. Pre politika znamenajú ľudia s nízkym intelektom dobrí politický kapitál! Preto si všimnite aj dneska medzi politickými stranami, že čo sľubujú. Tí najmenej inteligentní spravidla od vlády očakávajú, že dostanú všetko zadarmo ako napríklad sociálne istoty.

      SkryťVypnúť reklamu
      reklama
      • Sto krát opakovaná lož sa stane pravdou

      Tento výrok je už viacej známy a hovorí celkom jasne! Ak ľudia rozpoznajú v propagande lož a zavádzanie, tak či onak neskôr si nato zvyknú a začnú to považovať za pravdu. Tí inteligentnejší to vzdajú, pretože už tó ich neúspešne argumentovanie proti propagande ich už prestane baviť. Vďaka tomuto výroku je ľahke dneska rozpoznať politickú stranu, ktorá klame. Už len počty volebných billboardov. Koľko daná politická strana investovala do propagandy? Koľko krát opakujú predvolebné slogany a snažia sa hrať na city?

      • Aké štastie majú vlády tých krajín, v ktorých bežní ľudia nemyslia

      Tento výrok sa veľmi hodí na dnešný "vyspelí" svet. Politikovy sa ľahko vládne v krajine, v ktorej ľudia nechajú sebou ľahko manipulovať. K dosiahnutiu takej pre politika krásnej spoločnosti je potrebné spomaľovať rozvoj intelektu medzi ľudmi. Ja si osobne myslím, že skvelou cestou k tomuto sú tisíce stupídných filmov v telke a milióny neustále sa opakujúcich reklám, ktorých úlohou je stimulovať u ľudí konzumný spôsob života a lenivosť. Tieto dve vlastnosti sú pravý opak od rozvoja intelektu a duchovného vnímania.

      SkryťVypnúť reklamu
      reklama
      • Používam emóciu pre mnohých a dôvodím len tým zopár

      Tento výrok jednoznačne hovorí o tom, že aby ľudia podľahli propagande, je jednoznačne potrebné hrať na city. Človek je tvor, ktorý túži po rozvoji, spoločenstve a láske. Preto volebné slogany spravidla znejú: "spoločne za slovensko" alebo "som jeden z vás!". To sú slogany, ktorých úlohou je hrať človeku na city a tak ho efektívne presvedčiť. Inteligentný človek sa ale nenecháva ovládať emóciami ale rozumom, ktorému emócie podriaďuje. To je efektívna zbraň proti manipulovaniu zo strany propagandy.

      • Víťazov sa nebudú pýtať či mali pravdu

      Majster propagandy vždy vie, že ten kto vyhrá vzbudí medzi masami senzáciu. Tým pádom už jeho nekalé praktiky zostanu bez povšimnutia.

      SkryťVypnúť reklamu
      reklama
      • Veľké masy vždy podľahnú velkej lži ako malej lži

      Tak tento výrok demonštruje to čo sa hovorí: človek je inteligentný tvor ale ľudia sú hlúpy. Neviem to ani ja vysvetliť prečo je to tak ale už Hitler to pozoroval. Ľudská hlúposť je aj pre mňa nepochopiteľný jav. Teda možno by som ho vedel vysvetliť ale len na vysokej duchovnej až mystickej úrovni. To by ale bola desne filozofická debata. Hitler bol majster propagandy a týchto jeho zopár výrokov odhaľuje, prečo bol taký úspešný a že aj dnešné vlády nasledujú jeho príklad. Mnohé politické strany aj na dnešnej slovenskej politickej scéne presne nasledujú Hitlerov systém!

      Jozifov Stalin

      Tento politik je už trošku o inom ako bol Hitler. Ak som Hitlera som nazval majster propagandy, tak Stalina nazvem bezcitným cynikom. Skutočne jemu sa hodí tento prívlastok! Však čítajte jeho výroky:

      • Smrť jedného človeka je tragédia, smrť tisícov je štatistika

      Je to jeden z najcynickejších jeho výrokov, ale verte či neverte, skutočne je to tak! Nedávno som na facebooku každú chvýľu pozoroval smútočné statusy o smrti Emily Winehouse či Michaela Jacksona. Ich smrť bola tragédia. Avšak! Keď pozeráme správy o bombových útokoch, kde zahynuli 100 ľudí, alebo zemetrasenia s úmrtím tisícov, je to síce tragédia, ale na facebooku som nepozoroval toľko smútočných statusov. Ľudia sa viacej zamyslia nad jednotlivcami ako nad masami čo sa týka nešťastia.

      • Smrť je riešením pre všetky problémy. Nieje človek, nieje problém!

      Tak toto bol krutý výrok ale predsa odhaľuje svet sebecky zmýšľajúcich ľudí. Berú svojích blížnych ako prekážky. Stalin nechal odstrániť mnohých, má na svedomí milióny mučených a zavraždených. Pre politika s absolutnou mocou je skvelé použiť metódu odstrániť niekoho nepriemneho fyzickou likvidáciou.

      • Nápady sú nebezpečnejšie ako zbrane. Ak naším nepriateľom zoberieme zbrane, tak prečo im dovoliť mať nápady.

      Tento výrok je jednoznačne pravdivý a každý politik, ktorý je už neakú dobu pri moci to vie. Ak diktátor vie o niekom, kto má napady ako by mala jeho krajina fungovať, okamžite je jasné, že moc diktátora sa práve oslabuje. Či už ide o dobré nápady alebo zlé, pravdou je, že diktátor ak chce mať absolútnu moc, musí zasiahnúť.

      • Vzdelávanie je zbraň, ktorej efekt závisí od toho, kto ju drží v ruke ako aj od tých, na ktorých je namierená.

      Toto je praktika, ktorá je často používaná v diktátorských a komunistických režimoch. Vzdelanie je totižto systém ako perfektne manipulovať ľudí už od dectva. Útle dectvo je obdobie života, kedy je človek najľahšie manipulovateľný a to čo sa naučí v tomto období ho bude sprevádzať po zvyšok života. Preto tieto režimy aby si udržali absolútnu moc investujú do toho, aby ľudom už v útlom dectve vštepovali vieru v ich politický systém. Taký človek bude v ich systém silne veriť dokonca aj v starobe.

      • Každý nastoľuje svoj systém až tak ďaleko ako dosiahne jeho armáda.

      Stalin veril v moc násilím. Diplomacia pre neho znamenala obmedzujúci spôsob moci. Armáda je skutočná sila a nastolovateľ moci. Stalin nám ukazuje ako myslí diktátor typu bezcitný cynik. Jeho vláda bola jedna z najkrutejších vlád 20. stóročia a tu v týchto výrokoch jasne pozorujeme prečo bola jeho vláda taká krutá.

      Mao Zedong

      Zakladateľ Čínskej ľudovej republiky či komunistickej strany v Číne je charakterizovaný miliónmi obetí po celej Číne.

      • Politická moc vyrastá zo skladu zbraní.

      Mao bol v tomto trošku ako Stalin. Tiež veril v zbrane a násilie. Jeho politika bolo zabiť každého, kto bude odporovať jeho systému. V tomto bol Mao jednoznačný: žiadná diplomacia, žiadne kompromisy, proste smrť každému kto sa vzoprie!

      • Politika je vojna bez krvyprelievania a vojna je politika s krvyprelievaním

      Tento výrok vyjadruje v podstate to isté ako prvý výrok. S tým rozdielom, že Mao rozlišoval dva druhy politiky. Diplomatickú a vojnovú. Tá diplomatická je bez krvyprelievania a tá druhá s krvyprelievaním.

      • Pasivita je osudová chyba. Naším cieľom je dosiahnúť aby nepriateľ bol pasívny.

      Toto je stratégia, ktorú využívajú mnohé dnešné vlády. Snažia sa demotivovať ľudí od toho byť aktívnymi aby tak dosiahli plnú moc nad nimi.

      • Ak chcete zobudiť leva, použite dlhú palicu

      Je to metafora na situáciu, kedy jedna veľmoc chce udrieť na druhú. Neradno na ňu udrieť priamo ale použiť satelitné štáty či národy aby svojími lokálnymi konfliktami tak oslabovali moc nepriateľskej veľmoci. Dneska sa presne toto deje. Vojna v juhoslávii bola toho príkladom. Američania použili dlhú palicu aby zobudili ruského leva.

      Vladimir Lenin

      Lenin bol revolucionár a veľký odporca kapitalizmu a meštianstva a preto veľa jeho výrokov tieto systémy odsudzuje. Lenin bol ale aj diktátor, takže niektotré jeho výroky sa trochu podobajú na cynického a neľútostného dravca, akým bol Stalin.

      • Najlepšia cesta ako zničiť kapitalizmus je znehodnotiť peňažnú menu

      Kedže bol Lenin odporca kapitalizmu, určite sa dalo očakávať takéto výroky. Týmto výrokom odhalil osudovú slabinu kapitalizmu: systém nezávisí od sily práce ale od sily imaginárnej hodnoty, ktorá sa volá kapitál.

      • Jeden človek zo zbraňou dokáže ovládať 100 ľudí bez zbrane

      Tu máme výrok hodný dravca. Lenin bol tiež diktátor, ktorý veril v moc násilia. Jednoznačne vieme, že ju dal poriadne pocítiť svojím odporcom.

      • Sloboda v kapitalistickej spoločnosti zostáva taká istá ako v starovekom Grécku: sloboda pre vlastníkov otrokov.

      Komunizmus bola v podstate ideológia, ktorej základ bolo aby si všedci boli rovní. To znamená žiadný otrok, žiadný pán. Ideológiu ale zostavil filozof, aplikovali ju politici a to už mohlo znamenať len jediné: že sa to celé obráti na krvavé jatky.

      • V politike neexistuje morálka, jedine účelnosť. Ničomník má využitie už len preto, že je ničomník.

      V tomto mal Lenin veľkú pravdu. Politika sa tohoto riadi aj dneska. Ked je človek nešika, spravidla si dobre rozumie s tými najmenej inteligentními a preto sa perfektne hodí do politiky. Pre intelektuálov je to tŕň v oku ale pre hlupákov je to boh. Je to síce ničomník ale zato vie dobre žvaniť. Morálne zákony znamenajú pre politika jedine obmedzenie.

      • Kriminalita je dôsledok spoločenského nadbytku

      To bola Leninová stratégia: vyvraždiť určité spoločenské vrstvy, ktoré považoval za škodné. Spravidla išlo o vysoko postavených ľudí, mešťanov, inteligenciu a šľachtu.

      • Hociaký kuchár by mal zvládnuť spravovať krajinu

      Čo tým chcel povedať to neviem, ale v praxi komunizmu to vždy fungovalo. Do štátnej spravy spravidla išli ľudia spodných a nevzdelaných vrstiev.

      Napoleon Bonaparte

      Veľký francúzky diktátor určite videl do karát pozadia spoločnosti. Jeho výroky sú hodné človeka, ktorý bol agnostik (veril len v to čo môže vnímať zmyslami) a nič si nenahováral. Bol to pravý opak od idealistu.

      • Náboženstvo drží chudobných od vraždenia bohatých.

      V podstate pravdivý výrok. Ak dáme vieru v Boha bokom, tak zistíme, že funkcia náboženstva je držať masy od vzbúrenia sa.

      • Ak chceš byť v tomto svete úspešný, sľúb veľa, nedodrž nič

      Od človeka, ktorý je pravý opak idealistu je tento výrok samozrejmý. Už Bonaparte pozoroval že to takto v politike chodí: keď slúbiš, získaš si ľudí a ked nedodržíš, nič ťa to ani nestálo.

      • História je len hromada lží, na ktorých sa dohodli.

      Dejepis, ktorý vás učia na škole je len plytká propaganda. Skutočná história sa písala v skrytosti pred verejnosťou.

      • V politike, byť hlúpy nieje handicap.

      Toto Bonaparte vyriekol krátko po francúzkej buržoáznej revolúcii. Počas tejto revolúcie došlo k likvidácii aristokracie a obyčajný ľudia sa chopili moci. Medzi nevzdelanou pospolitosťou ľudu povstali aby vládli totálny hlupáci, ktorý sa vôbec nevyznali do spravovania krajiny. Preto to potom tak dopadlo, že Bonaparte sa chopil moci medzi tími vadiacimi sa hlupákmi, ktorý sa nevedeli dohodnúť na vláde. Každý tam vykrikoval svoje záujmy a v parlamente vládol totálny chaos.

      • Nesmieš bojovať s jedným nepriateľom pridlho aby sa nepriučil tvojmu umeniu vojny.

      Bonaparte bol aj vojnový stratég a preto si všimol viaceré skutočnosti ohľadom vojny.

      • Najistejší spôsob ako zostať chudobný je byť čestný.

      Aj toto sú slová dravca, ktorý považuje za hlúposť snažiť sa byť čestný medzi ľudmi.

      • Vojaci vyhrávajú bojiská, generály dostávajú za nich zásluhy.

      Takto to vo vojne chodí. Obyčajný vojak je v podstate darca života a generál sa rozhodne, o koľko životov môže prísť.

      • Vojak bude bojovať dlho a tvrdo a to len kôly kovovému pliešku na jeho pleci.

      Kovový pliešok na pleci, zvaný "povýšenie" je dobrá motívácia aby vojaci radi riskovali svoj život za svojich generálov.

      • Desať rozprávajúcich ľudí narobí viac hluku ako tisíc mlčiacich

      Táto veta sa jednoznačne týka politiky. Ak chce politik vládnuť, musí neustále rozprávať a nenechať druhých rozprávať. Keď sledujete politické rozpravy v telke, všimnite si ako sa tam politici prekrykujú a nerešpektujú jeden druhému priestor na vyjadrenie sa.

      • Vinu nenesie politik preto, prečo sa previnil, ale preto, že si to priznal.

      Tak táto veta od tohoto slávneho francúzkeho diktátora perfektne odhaľuje dnešnú slovenskú politickú scénu. Nech si ako politik spáchal akokoľvek ťažký zločin, nesmieš si to priznať a prejde ti to.

      • Na svete sú len dve veci, ktoré vedia zjednotiť ľudí: strach a záujem.

      Tak tento výrok ani nemusím komentovať. Hovorí celkom jednoznačne. Bonaparte bol tvrdý realista, ktorý videl realitu kruto a tak sa k nej aj správal. V politike neboli len zlodusi a bescitný ľudia, ale mám tu pre vás dvoch dobrákov k porovnaniu. P { margin-bottom: 0.08in; } Všimol som si, čo mali títo dvaja, Abraham Lincoln a Ľudovít Štúr mali spoločné. Obaja boli veľmi vyspelo mysliaci intelektuály a obaja verili v Boha a mali rozvinuté aj duchovné vnímanie.

      P { margin-bottom: 0.08in; }

      Abraham Lincoln

      Slávny bojovník za práva a slobodu pre černošských otrokov. Bol to inteligentný človek, ktorý svojími výrokmi dokonca aj predpovedal budúcnosť.

      • Amerika nikdy nebude zničená zvonka. Ak zaváhame a stratíme slobodu, bude to preto, že sa zničíme sami.

      Tento výrok bola jeho trefná predpoveď. Lincoln tušil, že sa amerika bude uberať tým smerom, že sa sama pripraví o slobodu a dovoľujem si tvrdiť, že dneska sa táto predpoveď vypĺňa.

      • Môžeš klamať neakých ľudí po celí čas alebo všetkých ľudí po neaký čas, ale nemôžeš klamať všetkých ľudí po všetok čas.

      Tento výrok pravý opak od teórie diktátorov 20. storočia. Hitler myslel, že môže manipulovať masami a Stalin spolu s Maom si mysleli, že môžu vraždiť do zbláznenia. Lincoln zase tvrdí, že navždy to nejde. Aj Hitler raz padol, aj Mao zo Stalinom raz skončili.

      • Lepšie zostať ticho a byť považovaný za hlupáka ako rozprávať a vyvrátiť akékoľvek pochyby o tom.

      Celkom múdri výrok, čo poviete? Lenin povedal, že byť hlúpi v politike nieje žiadný handicap a spolu s týmto výrokom to znamená len jediné: ukáž sa masám, aký si hlúpi a budú ťa zbožňovať. To znamená, že politik musí stále žvaniť a žvaniť a vyhráva. Intelektuáli akými bol Lincoln hneď povedia, že nieje pochýb že ten človek je blbec.

      • Takmer všedci ľudia vydržia znášať nepriazeň osudu. Ak chcete otestovať niekoho charakter, dajte mu moc.

      Tak po tomto výroku mám pocit, že Lincoln bol fakt múdri človek. Stačilo mu, že pozoruje ľudí okolo seba a prekukol ako myslia.

      • Moje znepokojenie nieje, či je Boh na našej strane, ale či sme my na Jeho strane, pretože on je vždy správne.

      No a pri tomto výroku zisťujeme, že Lincoln veril v Boha. V jeho časoch bolo v móde žvaniť, že Boh je na našej strane, pretože neznáša .. napr. Južanov (bola vtedy vojna Severu proti Juhu). Lincoln prišiel nato, že je zbytočné si privlastňovať Boha ako propagandu pre seba.

      • Práca je nadradená a nezávislá od kapitálu. Kapitál je len ovocie práce. Keby nebolo práce, kapitál by neexistoval. Preto práca zasluhuje väčšiu pozornosť.

      No tak vidíte, že ku strane pracujúcich privoňal aj takýto inteligentný dobrák. Nie zrovna Marxová teória ale tiež priznal, že pracujúci sú skutočná sila ekonomiky.

      • Mám silnú vieru v ľudí. Ak sa im povie pravda, dokážu vzdorovať každej národnej kríze. Dôležité je podať im skutočné fakty.

      Tak vidíte, že v politike boli aj ľudia, ktorý chceli hovoriť pravdu a nezavádzať ako všedci ostatní. Predošlé výroky hovoria o tom, že manipulovať ľudmi a klamať ich sa raz vypomstí a v tomto výroku už hovorí o tom, ako sa s ľudmi spojiť aby národ čelil kríze.

      • Najrýchlejší spôsob ako zničiť nepriateľa je urobiť ho priateľom.

      Takže kým Mao a Stalin chceli každého nepriateľa zničiť fizicky, zabíjať, vraždiť a ničiť, Lincoln prišiel s taktikou mierumilovnou. Táto taktika nie vždy funguje ale inteligentný človek dokáže túto stratégiu používať. Tí menej inteligentný potrebujú ničiť.

      • Stojím silne aby som nezačal kráčať do zadu ani kráčať dopredu prirýchlo aby som tak skazil zámer krajiny.

      Týmto výrokom chcel Lincoln povedať, že politik už sa musí držať pevne toho, čo dosiahol aby o to nezačal prichádzať a zároveň nehnať sa prirýchlo do predu inak rýchlo zhasne jeho snaženie. Tých výrokov od Lincolna je veľa a ďaleko viac a nechce sa mi ich tu viacej písať. Ideme preto na Slovensko a pozrieme sa na našeho najznámejšieho národovca, Ľudovíta Štúra.

      Ľudovít Štúr

      Štúr bol básnik, novinár, jazykovedec, etnológ aj politik. Takže išlo o vysoko intelektuálnu rybu. Mnohé jeho výroky znejú ako citáty z básne a nesú v sebe hlboký význam.

      • Nič veľkého, nič pekného, nič šľachetného sa nevytvorilo bez obete, len slaboch sa k obetiam naučiť nemôže, ale duša vznešená horí po nich, lebo práve v obetiach svoju silu, svoje panstvo duch ukazuje.

      Od básnika sa dá čakať výrok, ktorý je okrem významu aj básnicky spracovaný. Hovorí o tom, že všetko, čo je na zemi pekné sa vytvorilo tým, že niečo sa muselo obetovať. Ked chceš robiť dobro, musíš niečo obetovať. Je to vysvetlené na duchovnej úrovni a spomína, že vznešenosť je schopnosť obetovať niečo.

      • Pravý Slovan sa nepustí do ničoho bez toho, aby neprosil o pomoc Boha a každé dielo zavŕši tým, že Bohu za jeho pomoc poďakuje.

      A tu vidíme, že Štúr veril v Boha. Videl v ňom všetko, vesmír I zmysel života.

      • Každý národ má svoj čas pod Božím slnkom, a lipa kvitne až dub už dávno odkvitol.

      Nič na tomto svete netrvá večne, dokonca ani národ nie. História obmieňa mocnosti aj národy.

      • My chytili sme sa do služby ducha, a preto prejsť musíme cestu života tŕnistú.

      Tento výrok má v podstate podobný význam ako prvý jeho výrok, čo sme spomenuli. Služba ducha znamená dobro a obrodu. To si ale vyžaduje obete a ťažké boje.

      • Ale človek nevychováva sa preto, aby len žil, ale hlavne preto, aby niečo pre svojich, pre obec svoju vykonal, aby sa jej užitočným stal, on sám si je len druhým, lebo to prvé je vyššie a vznešenejšie nad jednotlivca.

      V tomto výroku v podstate povedal to, že je vnešenejšie žiť pre druhých a pre spoločenstvo ako len sám pre seba. Osobne pozorujem môj domov aký je to biedny kraj kôly tomu, že ľudia žijú len sami pre seba.

      • Národ, v ktorého duši je hlboko zakorenená úcta k právam každého človeka a pre ktorého je samozrejmosťou, že všetci sú si rovní, nosí v srdci lásku k človeku a nerobí medzi ľuďmi rozdiel a navyše sa aj sám spravuje - len takýto národ môže byť úprimným, otvoreným a čestným národom.

      O tomto výroku hádam nemusím veľa povedať. Len spomeniem, že snažil sa tak apelovať na Maďarskú vládu aby neupierala práva podradených národov, medzi ktorých patrili aj slováci.

      • Obyčajne to býva tak, že tí, ktorí sú namyslení, väčšinou sú aj obmedzení: usilujú sa takto zakryť svoju hlúposť, no človek vedomý si svojej sily a dôstojnosti uteká pred pochvalou davu.

      Tento výrok patrí k tým, ktoré v podstate prekonávajú výroky Hitlera, Stalina, Lenina a Maa. Tí sa snažili manipulovať, klamať, zabíjať a ničiť a taký ľudia ako Štúr považovali im podobných za obmedzených, ktorý sa snažia zakryť svoju hlúposť.

      • Národy, ktoré odvrhli Kráľovstvo Božie, spravodlivosť, opravdivé ľudské konanie, zabudli na Boha a zaujímali sa len o to "ostatné", teda len o svetské veci, rad za radom upadli, a tento výrok sa aj v budúcnosti ukáže ako pravdivý. Vzchopme sa, Slovania!

      Hlboko duchovný výrok, ktorý v podstate skutočne predvídal budúce dejny. Komunizmus bol režim, ktorý odvrhol vieru v Boha ako aj spravodlivosť. Následky boli strašné: krvavé jatky a upadajúca spoločnosť.

      • Každý, kto pácha bezprávie a tak sa snaží zachovať, sám nad sebou vyslovuje kliatbu.

      Tento výrok je veľmi duchovne básnicky povedaný ale v podstate je ľahké pochopiť jeho zmysel.

      • Čím národ nižšie stojí, čím hlbšie v živote telesnom je ponorený, tým menej vážnosti má sám k sebe a tým ľahšie si dá so sebou zahrávať a svoje si odnímať, ako i jednotlivý človek v bahne telesného života zaviaznutý je bez vážnosti k sebe samému a ľahko sa ... za úžitok telesný nielen s telom, ale aj s dušou zapredá.

      Tento výrok hovorí celkom pravdivo o dnešnom svete. Je mnoho národov, ktoré boli po väčšinu svojej histórie utlačované a preto stratili svoju hrdosť a ľahko sa zapredajú.

      • Nech by sa akokoľvek komunizmus namáhal a predstieral, že chce ľuďom dopomôcť k ich právam, nič nevie o ľudstve, žalostne ho ponižuje, a keďže lipne na ustanovizniach, ktoré sú nepraktické a neuskutočniteľné, patrí k najdivším výplodom, aké vôbec vzišli z ľudského mozgu

      Ľudovít Štúr žil v dobe, keď komunizmus predstavoval len občianské hnutie medzi robotníckou triedou a už vtedy Štúr prekukol komunizmu do karát.

      • Nielen vlády sú zlé, ale aj ľud je často skazený, a vlády len odrážajú jeho kvality.

      Tak neviem ako vy ale tento výrok sa dobre hodí na dnešné slovensko.

      • Kto je muž a muž šľachetný, ten so svojim presvedčením najmä tam, kde mnohým, kde jednému veľkému celku pomôcť môže, vždy a na mieste vystúpi, len človek slaboch, ducha a mysle otrockej a srdca babského, len ten sa pred druhými utiahne a myseľ svoju zatají

      Mám pocit, že slováci boli ako už dneska, tak aj za Štúrových časov taký istí ľudia povahou. Utiahnutí, vystráchaní, utajujúc svoju myseľ. Štúr napísal mnoho výrokov, kedže písal básne, noviny aj romány. Bol to zčítaný človek a proti nikomu nebojoval ale bojoval za niekoho.

      Politika je prostredie, kde sa skutočne prejavuje boj dobra proti zlu. Ja si osobne myslím, že zlo sa šíri masovo, kým dobro cez maličké komunity. Politika predstavuje pre zlo perfektnú platformu ako ničiť a ničiť. Dobro si vždy vyberá malé komunity, v ktorých sa môže pomali a mierumilovne šíriť a budovať. Je to ako keď postavíte hromadu šachových figúrok na stôl. Ak ich chcem zničiť, proste ich len zotnem rukou všetky naraz – masové! Ak som dobro, musím tie figúrky jednu po druhej stavať, nedá sa všetky naraz. Preto dobro sa zauíma o jednotlivcov, kým zlo sa zaujíma o masy. Mojím zámerom bolo v tomto článku vypovedať krutú realitu o politike ale zároveň dať nádej. Vystráhať vás manipulovaniu zo strany propagandy a dať vám výšší prehľad o politike, ako to v nej chodí.

        Stanislav Kocúr

        Stanislav Kocúr

        Bloger 
        • Počet článkov:  3
        •  | 
        • Páči sa:  0x

        25 ročný mladík zauímajúci sa o prírodné a spoločenské vedy. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

        Prémioví blogeri

        Pavol Koprda

        Pavol Koprda

        10 článkov
        Yevhen Hessen

        Yevhen Hessen

        24 článkov
        Juraj Hipš

        Juraj Hipš

        12 článkov
        Iveta Rall

        Iveta Rall

        88 článkov
        reklama
        reklama
        SkryťZatvoriť reklamu